Joga pre ženy

Hodina je vhodná pre všetky začiatočníčky bez rozdielu veku, ohybnosti, nízkou pohyblivosťou, pre všetky ženy a dievčatá, ktorým chýba sila, pružnosť a ich fyzická kondícia nie je optimálna, prípadne sú dlhšie po úraze.

Joga pre ženy prináša príjemný pocit uvoľnenia od každodenného stresu, ľahké natiahnutie i posilnenie vlastného tela. Zostava cvikov je zameraná na plynulý prechod z jednej pozície do druhej za sprievodu vedomého dychu. Cvičí sa v pomalšom tempe s využitím pomôcok (bloky, deky, valce) so zameraním na ženské telo.

Počas hodiny pomaly stimulujeme stuhnuté kĺby, jemne naťahujeme poskracované svaly a postupne sa zvýšuje ohybnosť a pružnosť celého tela (svalov, kĺbov, šliach a ostatných spojivových štruktúr). Počas celého cvičenia sa zameriava pozornosť na správne dýchanie. Súčasťou hodiny sú aj jednoduché dychové cvičenia. Práca s dychom prispieva k fyzickej a duševnej vyrovnanosti.

Tento typ jogy je vhodný aj pre tehotné mamičky, pretože zbavuje telo napätia a stresu. Pomáha otvárať bedrové kĺby a pripravovať telo na pôrod. Niektoré polohy veľmi účinne posilňujú oblasť panvového dna, iné zas uvoľňujú bolestivé bedrá a chrbát. Pokiaľ máte dobrý zdravotný stav a nemáte od lekára žiadne obmedzenia ohľadne fyzického pohybu, joga v tehotenstve by mohla byť výborným prostriedkom ako sa pripraviť na pôrod.

Dynamická náročnosť *

Silová náročnosť *