LETNÁ ŠKOLA ŠPORTU PUKYHO POKLAD

ONLINE PRIHLÁŠKA

LETNÉ ŠPORTOVÉ DENNÉ TÁBORY 2020

Plánujte bez obáv deťom leto, ktoré si zaslúžia. Spoľahnite sa na fitspoláckych majstrov. Sme pripravení ponúknuť toľko zážitkov, koľko bude možné a zaviesť toľko opatrení, koľko bude nutné. 

Originálny a akciou nabitý program, v ktorom sa nezameriame len na šport a pohyb, ale pôjdeme viac do hĺbky prírody. Zameriame sa na prírodu, ktorá je okolo nás a v rámci programu sa staneme:

 • vytrvalými ŠPORTOVCAMI
 • kreatívnymi UMELCAMI
 • pri lesných expedíciách nadšenými BIOLÓGMI A ENVIROMETALISTAMI
 • dôslednými OCHRANÁRMI
 • a hlavne NATURMAJSTRAMI

...a ešte? Čitajte ďalej...

PROGRAM

 • ŠPORT (turistika, beh, futbal, basketbal, petanque, bedminton, švihadlá, vybíjaná, rytmické a pohybové hry)
 • edukačné EXPEDÍCIE
 • spločenské hry, oslava farieb s farebnými holipráškami
 • v prípade uvoľnenia - bazénové hry v Gothal Liptovská Osada
 • GEOCACHING, hry na lov pokladov odohrávajúce sa v reálnom svete. Hľadači zvaní kešeri pri pátraní po pokladoch využívajú súradnice a pokúšajú sa nájsť ukrytý "kontajner"
 • NATURART (výroba mandaly, eco tašky, prírodného mydla, náramkov, vtáčej búdky)
 • kvalitné JEDLO (desiaty a olovranty vo forme ovocných/zeleninových mís a bufetových stolov, teplé hlavné jedlo pripravené v lese alebo podávané na záhrade)
 • deťom začína program 8:30, deti budeme očakávať medzi 7:30 - 9:00, odchod medzi 15:30 - 16:30


Tábor je vhodný pre všetky deti a aj teenagerov, ktorí vyhľadávajú aktívne športové zážitky v horách. Majú radi pohyb a fyzicky náročnejšie akcie im nerobia žiadny problém, práve naopak, je to presne to, čo od leta chcú.

Tábory sú vekovo rozdelené. Mladšie ročníky majú jednoduchší program, staršie deti, náročnejší, rýchlejší - akčnejší program. Ak chcete prihlásiť súrodencov na jeden tábor a nesedí Vám vek jedného z nich, smelo do toho. Prihláste ich medzi starších alebo mladších, ale prihliadnite na náročnosť programu skupiny. 

SPÄTÍ S PRÍRODOU

Denné tábory budú situované do ľúbeznej dedinky pod Nízkymi Tatrami, v Liptovskej Lúžnej, kde má v čarovnej 123 ročnej chalúke sídlo FIT SPOLU (na začiatku dedinky Liptovská Lúžna 172). 


K dispozícii máme obrovskú záhradu, kde v prípade priaznivého počasia plánujeme všetky pohybové a ART aktivity, taktiež aj podávanie jedla. V chalúpke máme pre deti tréningovú miestnosť so zrkadlami, jedáleň, priestrannú herňu, toaletu so sprchou, vlastnú kuchynku.

V CENE TÁBORA

 • Bezpečný areál a celá budova iba pre nás
 • Jedlo a nápoje
 • ART pomôcky
 • Športové pomôcky
 • Táborové tričko
 • Denná fotodokumentácia a videá z tábora

68,00 €/dieťa

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY

Aké túry sú naplánované počas tábora?


Počas tábora sú naplánované 2 (pre mladšie skupiny) a 3 (pre staršie skupiny) celodenné túry. (jednoduché, nenáročné na stúpanie, pre starších kratšie, rýchle s náročnejším stúpaním).

Počas turistiky nás čaká množstvo aktivít a   hier a vždy sa prispôsobime deťom, lebo CESTA JE CIEĽ. V rámci turistiky nás čaká úžasné jedlo, opekanie zemiakov, mäska, zeleniny. 

Má mať dieťa do tábora zbalené niečo špeciálne?


Určite je veľmi dôležitá turistická obuv (ide o obuv, ktorá nemá hladkú podrážku - hladká podrážka je na skalách veľmi šmykľavá a hrozí pád). Okrem turistickej obuvi sú potrebné tenisky alebo iná pevná obuv na hranie (ktorú bude mať dieťa vždy v šatni). Taktiež je dôležité náhradné oblečenie, ktoré niekedy deti so sebou nemajú, aj keď na to apelujeme. Aj pri jedle sa dokážu obliať a potom sa cítia nekomfortne. 

Kedy sa viem spojiť s deťmi?Ide o denný tábor, Vaše deti môžu mať mobilné telefóny, ak je to nutné, ale počas dňa budú v spoločnej "úschovni", Zakazujeme im ich brať na program. Je tažké motivovať mladých ľudí k pohybu s telefónom v ruke. 

V prípade potreby môžete zavolať hlavnej trénerke alebo poobede si budú môcť deti "aparáty" skontrolovať. 

Majú deti aj iný program počas tábora ako turistiku?


Snažíme sa turistický deň striedať s hrami alebo inými akciami. Avšak naším plánovačom je počasie, a preto sa môže stať, že budeme s deťmi aj dva dni za sebou v chalúpke, kde máme vždy pre ne pripravený pestrý a zábavný program 

Ako je riešená zdravotná starostlivosť počas tábora?

Samozrejmosťou nášho tímu je účasť zdravotníka s ukončeným vzdelaním v požadovanom odbore podľa MVSR. Zdravotník je vždy prítomný na každej túre ako aj počas celého programu.

Čo všetko si má dieťa so sebou priniesť?


Dieťa by malo prísť oblečené v športových veciach (podľa aktuálneho počasia), nakoľko program prebieha väčšinou vonku. Treba si priniesť batoh, fľašu na vodu, náhradné oblečenie, topánky (tenisky a na prezutie šľapky alebo kroksy), šiltovku (čiapku/šatku), pršiplášť, slnečné okuliare. Treba mať aj kartičku poistenca (stačí kópia), ktorú bude mať dieťa vždy v batohu.